Pagrindinis pranešėjas – Artūras Zuokas

AZ2011 04 19 – Artūras Zuokas trečią kartą išrinktas Vilniaus miesto meru.

Gimė 1968 m. Kaune, 1998 m. Vilniaus universitete baigė žurnalistiką.

Studijuodamas kartu su bendražygiais įsteigė Humanistinio jaunimo sąjungą, leido mėnraštį „Homo Sovieticus“, dalyvavo Sąjūdžio mitinguose, stabdė sovietų armijos paradą, buvo Lietuvos laisvės lygos šalininkas.

Kaip karo korespondentas vyko į karinių konfliktų zonas ir rengė straipsnius Lietuvos spaudai bei reportažus užsienio televizijoms iš Gruzijos, Abchazijos, Čečėnijos, P. Osetijos, Kalnų Karabacho, Armėnijos bei Azerbaidžano, Moldovos, Padnestrės Respublikos bei Irako. Kaip nepriklausomas “Worldwide Television News” žurnalistas dirbo Maskvoje pučo ir kitų svarbių įvykių metu.
Grįžęs į Lietuvą įkūrė bendrovę UAB “Baltijos naujienų agentūra”, kuri rengdavo televizijos naujienas apie tuometinius įvykius Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje. Kartu teikė reklamos, dizaino ir vaizdo produkcijos gamybos paslaugas. Vėliau pradėjo konsultuoti užsienio kompanijas, kurios norėjo pradėti veiklą ar prekybą Lietuvoje. Vilniuje atidarė pirmąją italų kompanijos „United Colors of Benetton“ parduotuvę, su „McDonald’s Europe“ pasirašė sutartį dėl pirmojo pasaulyje gerai žinomo greito maisto restorano tinklo atidarymo Lietuvoje.

Politinė veikla:

Siekdamas naujų iššūkių vis labiau domėjosi politika. 1996 m. kartu su bendraminčiais organizavo pirmąją Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus rinkimų kampaniją. 1997 m. vasarą susitarė su Lietuvos centro sąjunga dėl partinės paramos V. Adamkui ir su šia sąjunga kartu organizavo rinkimų kampaniją.

1999 m. baigė savo aktyvią kaip verslininko veiklą ir pasuko į politiką, įstojo į Liberalų sąjungą, tapo jos vicepirmininku.

2000 m. vadovavo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų kampanijai (34 Liberalų sąjungos nariai tapo Seimo nariais). Buvo vienas aktyviausių „Naujosios politikos“ koalicijos kūrėjų. Po sėkmingų nacionalinių ir savivaldybių tarybų rinkimų kampanijų, jis pats 2000 m. išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, o  po kelių mėnesių Sostinės meru ir šias pareigas ėjo iki 2007 m. Per savo dviejų kadencijų laikotarpį jis, kaip vienas jauniausių Europos sostinių merų, iš esmės pakeitė posovietinio Vilniaus įvaizdį. Jo vizija „Vilnius – miestas patogus gyventi, įdomus turistui, pelningas verslui“ labai greitai tapo realybe.

Būdamas Vilniaus meru pradėjo intensyvų bendradarbiavimą su pasaulinio garso muziejais – Guggenheimo Niujorke ir Valstybiniu Ermitažo muziejumi Sankt Peterburge dėl bendro projekto – daugiafunkcinio kultūros centro Vilniuje. Jam vadovaujant Europos Komisija Vilniui suteikė teisę tapti  „Europos kultūros sostine 2009“, buvo įsteigta viešoji įstaiga „Jono Meko vizualiųjų menų centras“, kuri Vilniaus miesto tarybos sprendimu pradėjo dviejų garsiausių lietuvių avangardistų Jono Meko ir Jurgio Mačiūno kūrybinio palikimo perkėlimą į Lietuvą.

2003 m. susijungė Lietuvos liberalų sąjunga, Centro sąjunga ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga į Liberalų ir Centro sąjungą, kurios pirmininku tapo ir jai iki  2009 m. vadovavo A. Zuokas. 2010 m. jis išstojo iš LiCS ir įsteigė visuomeninį judėjimą “TAIP” (Tėvynės atgimimas ir perspektyva).

2008 m. buvo išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą, buvo Valstybės valdymo ir savivaldybų komiteto narys, LRS ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narys, Antikorupcinės komisijos narys, LR Seimo delegacijos Vakarų Europos saugumo ir gynybos asamblėjoje vadovas

Visuomeninė veikla:

Visuomeniniame gyvenime pradėjo aktyviai reikštis nuo 1989 m., kai įkūrė visuomeninę labdaringą organizaciją „Lietuvos humanistinė jaunimo sąjunga“. Su bendraminčiais įsteigė VšĮ „Užupio fondas“ (1997 m.), kuris vėliau buvo reorganizuotas į VšĮ “Azzara” ir kuriai jis iki išrenkant meru vadovavo. Buvo VšĮ „Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo“ valdybos narys, Vilniaus teniso klubo steigėjas ir valdybos pirmininkas, Žinių ekonomikos forumo narys, Pasaulio paveldo miestų organizacijos direktorių valdybos narys ir viceprezidentas, VšĮ „Jono Meko vizualiųjų menų centras“ tarybos pirmininkas, narys, VšI „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009” tarybos pirmininkas, Rotary klubo narys, Vilniaus klubo prezidentas, vėliau Tarybos narys.

Apdovanojimai

Prancūzijos Prezidento Jacqueso Chiraco buvo įvertintas už dvišalių santykių plėtojimą su Prancūzija ir apdovanotas ordinu  „Už nuopelnus Respublikai” (“National Order of Merit“), už gerų santykių tarp Lietuvos ir Latvijos skatinimą Latvijos Respublikos Prezidentė Vaira Vīķe-Freiberga apdovanojo Trijų žvaigždžių ordinu.

Artūras Zuokas  taip pat turi sąsajų su JCI organizacija. Tarptautiniai jaunimo rūmai suteikė labiausiai pasižymėjusio 2002 m. pasaulio jauno žmogaus („The Outstanding Young Person of the World 2002“) apdovanojimą. Ši nominacija yra skiriama kiekivienais metais dešimčiai jaunų iniciatyvių žmonių, kurių veikla yra susijusi su verslu, ekonomika, politika, socialinėm problemom.

Politikas taip pat yra gavęs apdovanojimus už verslumą  ir lyderystę. „Verslo žinios“ už verslumo skatinimą skyrė apdovanojimą „Metų ekonomikos variklis 2002“, Lietuvos architektai skyrė apdovanojimą „Architektūros draugas 2001“, “Už ypatingai gerą vadovavimą ir atsidavimą Vilniaus miestui bei jo žmonėms“ Balzako lietuvių kultūros muziejaus ir Čikagos miestų-seserų programos komitetas A. Zuokui suteiktė Metų žmogaus apdovanojimą, JAV–Baltijos šalių fondas 2005 m. suteikė apdovanojimą „Už valdymo meną“. 2003 m. A. Zuokui suteiktas Vilniaus Gedimino technikos universiteto garbės nario vardas.

Vedęs. Žmona – Agnė, dukterys – Gabrielė (1993) ir Emilija (2005), sūnus – Domantas (1995).